Vyberte si své nejsladší květiny

 

gardenia-kopie-e1401459011661.jpg
Neporovnatelně sladká gardénie. Foto: Steve Bender

Co je nejsladší květ ze všech? Odpovězte na tuto otázku a pravděpodobně vám řeknu, co rostlo ve vaší zahradě. Ze všech smyslů myslím, že vůně je ta, která je nejvíce spojena s pamětí. Jediný vzhled květiny vás okamžitě přenese zpět do doby a místa, kdy ji narazíte jako dítě.

Kvety jsou voňavé ze stejného důvodu, že ženy, které chtějí, aby děti nahradily vanilkovým extraktem za uši v té zvláštní noci. (Fanoušci Chicago Cubs používají hořčici.) Oni touží opylení, aby šíření druhů. Vůně vypráví opylujícímu hmyzu a zvířatům, že kvet je otevřen pro podnikání a také je vede k cíli.

Květy se sladkou vůní manipulují i ​​s lidmi. Nemůžeme opylovat květy, ale jejich vůně je tak žádoucí, abychom je koupili v zahradních centrech a vysadili je v našich zahradách. Stálý požadavek pěstuje pěstitele, kteří je množí, aby prodali.

Samozřejmě, ne všechny vonné květiny voní sladce. Například květy voodoo lilie (Amorphophallus sp.) vůně jako mrk. To přitahuje mouchy, jejich hlavní opeľovače. Poté, co se opeří, kvet není už smrdí. Vsadím se, že hyeny budou milovat voodoo lilie, ale naše sdružení vlastníků domů zakazuje hyeny.

Grumpyův Top Ten Pojďme si tu trochu pobavit. Chystám se jmenovat své 10 oblíbených vonných květin. Uvidíme, jak dobře můj seznam odpovídá vašemu. Řekni mi, jaké oblíbené položky jsem nechal a proč jsou pro tebe zvláštní.

1. Gardenia (Gardenia jasminoides) – Podle názoru Grumpy má gardénie nejsilněji sladkou vůni jakéhokoli květu. Umístěte jeden do nosu a ztratíte.

2. Zimní daphne (Daphne odora) – Do konce zimy kvetou jen málo keřů, ale když to udělá, doslova naplní zahradu svou vůní citrusového koření. Často ho ucítíte, než to uvidíte.

3. Japonská wisteria (Wisteria floribunda) – Ano, na mnoha místech je to neohrožený plevel, ale jaké další vínové chlupy visí řetězy modrofialových květů, které jsou tak sladké, že se otočí kolem hlavy?

4. Jižní magnólie (Magnolia grandiflora) Jeden z jižních dvou ikonických, domorodých, velkých stromů (dub je živý dub), jižní magnólie zdobí větve s obrovskými bílými květy, které voní jako nebe. Ve městech, kde jsou magnólie v ulicích, můžete stromy cítit v okamžiku, kdy vystupujete z předních dveří.

5. Společná lila (Syringa vulgaris) – Zahrnu to jako přikývnutí mým severním přátelům, z nichž mnozí si pamatují parfém šeříků rostoucí v zahradách svých rodičů a prarodičů. Obyčejná šeřík nekonečně bujná na jihu, bohužel a nové teploměrné hybridy prostě nejsou tak vonné jako staromódní druhy.

6. Japonský zimolez (Lonicera japonica) – Není pochyb o tom, že tato réva je strašná tráva. Není pochyb o tom, že sladká, čistá vůně jejích květů vás láká k odpuštění. Zimolez voní jako pramen. Vždycky nasypete nektar od špičky květu?

7. Vousatá duhovka (Iris hybrid) – oblíbená květina mé matky. Tolik barev, tak hustých rostlin, tak silné vůně. Odlomte baculatý květ a stále se otevírá.

8. Konfederátní jasmín (Trachelospermum jasminoides) – Když kvete, nemyslím si, že je tu tak velký prostor, že to nemůže plnit sladkost.

9. Velikonoční lilie (Lilium longiflorum) – Kvete na Velikonoce jen proto, že ho pěstitelé donutili. Zajistěte ji ve vaší zahradě a každým létem vás s vôní zaklepá.

10. Sladký keř aka Carolina novinka (Calycanthus floridus) – Jeho hnědočervené květy se moc nevejdou. Ale kdo se stará, když vůně jako žvýkačka šťavnatého ovoce? Ne všechny ty sladké křemíky takhle voní, tak si koupte květy květů.

Slyšte hlučné řeči! Buďte v Douglasvillu v Gruzii v příští sobotu 7. června ve 14:00, kde se Grumpy kromě pokusů o zločiny proti lidskosti promluví na výročním Penny McHenry Hydrangea Festivalu. Můžete také prohlédnout soukromé, místní zahrady! Pro více informací volejte 770-949-4090. Oslavte Douglas County Gruzie

 

Ссылка на основную публикацию
2019