Proč nemůžete zabíjet tu špínu v mulčování

 

ithinkofsheep-blogspot-com-e1449074507839.jpg
Foto: ithinkofsheep.blogspot.com

Stejně jako každá osoba s řádným chovem udržujte svou zahradu čistou. Každý rok oblékáte zahradní postele s čerstvou vrstvou mulče. V letošním roce jste použili kůrovku. Pak pršelo. Na další ráno vás pozdravil vztek. “Oh, hrubé! Co to je? $ @ *?”

Nechte se Grumpy omluvit před tím, než vám sdělí její jméno. Nazývá se to “dog vomit” – protože to je to, co vypadá. Lidé s jemnějšími citlivostmi raději nazývají “míchaná vejce”. Ve skutečnosti to není ani houba ani houba, ale pozoruhodný organismus nazývaný jako slizovitá forma, která se ve skutečnosti pomalu může plést nad věcmi. Neškodná pro lidi a zvířata, objevuje se na rozkládajících se organických látkách, jako je mulč z kůry, krmení houbami, kvasinkami a bakteriemi. Zpočátku to připomíná jasně žlutou amébu. Pak se zatemňuje na hnědé a uvolňuje mrak spór, který se šíří ve větru, aby se kopíroval sám sebe v rozkladné hmotě všude kolem.

Není život veliký?

Nikdy jsem neviděl toto nechutné věci na borové slamě, ale často se objevuje v čerstvém mulčování tvrdého dřeva po deštivém kouzle. A jakmile se spóry dostanou do mulče, nic nemůžete udělat. Přitisknutí mulčování fungicidem je nezabije. Můžete použít lopatku, abyste nasbíraly hnisavé kousky, vyhoďte je do koše a vyložte je do koše. Ale dříve nebo později, když jsou podmínky správné, vrátí se. Budou se vracet, dokud se mulč rozkládá.

Takže příště, když na svém květinovém lůžku uvidíte hnědé žluté houževnatosti, nezapojujte ho okamžitě na Fido. On je zodpovědný za nepořádek vedle něj.

 

Ссылка на основную публикацию
2019