Je příliš pozdě na to, aby rostly jarní květiny?

Pravděpodobně jste měli nejlepší záměry, když jste si na jaře koupili vůz plný jarních kvetoucích žárovek. Chtěli jste být svědky řádů a řady krásných, statečných narcisů, které vyskakují z zamrzlé půdy a táhnou se na teplo slunce v chladném březnovém ránu. V zaneprázdnění svátků jste však zapomněli na ty žárovky a nechali je v garáži a teď se divíte, jestli je opravdu příliš pozdě na to, abyste mohli žvýkat jarní květiny? Dokonce i když nemůžete vykopat otvor ve své zmrzlé půdě, existují i ​​jiné způsoby, jak si žárovky vychutnat na jaře.

Pěstování pozdní venku

Nejlepší věc, kterou máte s žárovkami právě teď, je pokusit se o jejich výsadbu. Pokud není půda ještě zmrzlá, nebudete mít žádný problém, jak je dostat do země. Odstraňte veškerý sníh na zemi, a pokud je půda zmražena pouze na povrchu, prolomte mraženou kůru a rostlinu podle obvyklých pokynů. Nestrácejte se příliš pozdě, protože má výhodu: často se půda zmrazí, udržuje žárovky v bezpečí před veverkami a jinými zvířaty.

Pokud byste raději nerozkládali vaši lopatku hacking přes zmrzlou půdu, zkuste tuto jednoduchou, no-dig metodu, kterou mnoho zahradníci našli efektivní Nejprve odstranit všechny sněhu nebo trosky (sušené listy, mrtvé trávy výstřižků, atd.), Nastavte žárovky na zemi, pak je zakryjte zahradní půdou. Chcete hloubku asi třikrát vyšší než je výška žárovky. Teplá, čerstvá půda pomůže rozmrazit půdu dolů a dovolit žákům kořenit. Tato metoda také funguje dobře, když je silná kořenová soutěž, jako v zalesněné oblasti.

Výsadba v hrncích

Mnoho oblastí na jihu zaznamenalo v zimě neobvykle dlouhé a hluboké zamrznutí. Pokud je vaše země tak hluboce zmrzlá, že lopata nedokáže dokonce ani zuby, je opravdu příliš pozdě na to, abyste vyložili žárovky venku. Pokud tomu tak je, zvážit výsadbu žárovek v hrncích.

Vyberte si hrnce moudře. Když voda v půdě zamrzne, rozšiřuje se a snadno rozbíjí vaše oblíbené terakoty a keramické hrnce. Namísto toho umístěte žárovky do pružných plastových hrnců. Když se počasí zahřeje a žárovky začnou kvést, sklopte tyto nepopsatelné plastové hrnce do více dekorativního hrnce, než je položíte ven. Podívejte se na rychle rostoucí a relativně pórovitou půdu, která má dobré procento perlitu, vermikulitu nebo kůry. Vyhněte se směsům, které obsahují mnoho rašeliníku, protože často zůstávají příliš vlhké pro žárovky.

Žárovky v květináčích jsou typicky zasazeny blízko sebe, ale nedotýkají se a jejich hroty jsou těsně pod povrchem půdy. Myšlenkou je ponechat co nejvíce prostoru pro správný kořenový růst.

V zimě budou hrnkové žárovky mnohem chladnější než ty, které jsou zasazeny do země. Zatímco všechny žárovky potřebují určitý počet hodin pod 48 °, aby dokončili chemické změny, které umožňují, aby jejich kmenové květy vystupovaly a rostly na normální výšku (to se nazývá “doba chladu”), příliš mnoho studených může být škodlivé. Uložte své žárovky do zimy v místě, které je většinou chladnější než 48 ° F, ale to není tak hrozné, jak je venku.

WATCH: Jak vyrobit květinový koš

Zimy na jihu jsou cokoli, ale konzistentní: mrznoucí teploty jeden den a pak teplá a slunečnice další. Žárovky v květináči mohou být poškozeny cyklem zmrazování a rozmrazování, když se teplota půdy výrazně mění ze dne na noc. Abyste tomu zabránili, nechte své nádoby na chladném místě, mimo přímého slunečního světla, dokud není na jaře a listy se objeví o palec nebo více nad zemí.

Ссылка на основную публикацию
2019