Jak byla tato bouře odlišná?

Poznámka redakce: James Spann se stal v době 27. dubna tornáda víc než meteorolog. Stal se moderním měšťanským mluvčím, který zachránil nespočet životů s Twitterovými aktualizacemi, že jeho následovníci se obrátili na své telefony, když síla selhala. Po probuzení bouře spojil lidi, kteří chtěli pomoci s lidmi, kteří je potřebovali, 140 znaků najednou. Jeho odpovědi na naše otázky byly tak dobře řečené, že jsme se rozhodli s vámi sdílet, stejně jako je napsal.

27. dubna vypuknutí tornádo v Alabamě bylo generační. Je velmi vzácné, že v jednom dni existuje mnoho silných / násilných tornád, které zabíjejí tolik lidí. Zvláště unikátní byla ranní bouřka, která byla sama o sobě katastrofou. Pět lidí bylo zabito při příjezdu slunce a více než čtvrt milionu Alabamců nemělo žádnou moc. Když se usadilo do poloviny rána a slunce se vracelo, věděli jsme, že prachový sud bude explodovat později v den, kdy přišla hlavní energie. A také jsme věděli, že dostat slovo by bylo obzvláště obtížné kvůli rozsáhlé povaze ranních výpadků elektrické energie.

První odpolední bouřka explodovala intenzivně a produkovala tornádo, které jsme zachytili živě na naší Skycam v Cullmanu v Ala. Když vaše první bouřka v průběhu dne produkuje silné / násilné tornádo, víte, že scéna je nastavena na opravdové potíže. Bylo to asi osm hodin nepřetržitého varování před tornádem, téměř jako kdyby se stát vyhnul kulkám z pekla. Byly chvíle, kdy jsem byl pokoušen, abych nechal živé video těchto vražedných tornád mluvit samo za sebe, ale nemohl jsem to udělat, protože tolik lidí poslouchalo v rozhlasu kvůli výpadkům elektrické energie. Slova nebyla vždy snadná.

Úplně nás vydechl. Bylo to skutečně jednou za život.

Věděli jsme, že ve dnech, které vedly k události, by mohlo dojít k rozsáhlému vypuknutí tornádo, ale nikdy nevíte, kde se skutečně vyvinou. Většinou se vyskytují v otevřené zemi nebo v nezastavěných oblastech a nedělají titulky. Ale byl to jen den, kdy byly tyto bláznivé bouře přitahovány k lidstvu. Nejen města jako Tuscaloosa a Birmingham, ale i menší města jako Hackleburg, Sawyerville, Websterova kaple a Ohatchee.

Žila jsem v Alabamě skoro celý život. Jsem dost starý na to, abych si vzpomněl na divokou jarní sezónu tornád 1970: Brent v květnu 1973, Guin, Jasper a Huntsville v roce 1974, Tuscaloosa v roce 1975 a Birmingham v roce 1977. Myslím, že to bylo prostě příliš tiché příliš dlouho; jsme byli statisticky zpožděni na velké jarní období. Ale jen proto, že jsem žil přes 70. let, to všechno jednodušší neviděl. Ve skutečnosti, po 32 letech profesionálního meteorologa, mohu vám říct, že je těžší.

Nebudu cítit tu bolest, kterou někteří moji přátelé zažili, ale věřím, že přijdou dobré věci. Ve skutečnosti bylo nejlepší, jak nás jižní obyvatelé okamžitě reagovali na tragédii. Sousedé pomáhají sousedům napříč sociálně-ekonomickými liniemi. Církve, které se starají o vdovy, sirotky a bezdomovce. Po vypuknutí této tornádo naši lidé věděli, co mají dělat, a jak to dělat.

A věřím, že nás to bude silnější.

Jedna věc je jistá. Od tohoto dne přijdou někteří brilantní meteorologové. Tornády, které jsem prožil v sedmdesátých letech minulého století, byly zodpovědné za můj intenzivní zájem o počasí a dlouhou, úžasnou kariéru. Sledujte totéž, co se stalo tentokrát.

Jaký byl v tomto ohledu rozhodující moment?

Pro mě, nepochybně o pohřbech. Víme, že bylo zabito 242 (v té době to píšu). Čísla jsou pro mě velice důležitá, ale někdy neříkají příběh. Na všech těch pohřbech se naučíte lidské mýtné. Byly to děti, maminky, tatíčky, prarodiče a lidé, kteří byste mohli vidět na hřišti nebo v supermarketu. Nikdy jsem nesníval, že bychom tohohle mnoho zabilo událostí tornáda v této době v historii kvůli varovnému procesu. Je to připomínka, že pokora je věcí, kterou chybí věda – jsme zažili dlouhou cestu, ale musíme se lépe připravit a varovat lidi, když přijdou jarní bouře.

Sledujte James Spann:

  • Cvrlikání
  • Facebook
  • Blog
Ссылка на основную публикацию
2019