Záludné způsoby, jak mě Mami stvořila

“Máte hlad znovu?!”

Když si pamatuji své dětství, tato otázka od mé matky, kterou nazývám Mami, stále zazvoní v uších. Vždycky velmi skromný jedlík, věřím, že měla pocit, že zrodila lidský odpadkový kompaktor. Nedůvěřivý tomu, jak moc by mé břicho mohlo držet, byla naše bojová bitva konstantní. Chtěl jsem všechno ochutnat a všechno se mi líbilo. Pro rodinu, která žije z rozpočtu na 50 dolarů za týden, jak jsme udělali v těch nejtěžších chvílích svého dětství, comelona (nebo, co bychom laskavě nazývali prase na jihu), významně jsem přispěl k našim finančním sporům. Ale nedělala mě, abych se cítil špatně. Prostě chtěla, abych si byl jist, že dělám vědomé rozhodnutí. Byla trpělivá.

“Jsi ty Tak určitě chcete to nosit? “

Otázka se mě zeptala Mami stokrát (téměř vždy, když jsme vyšli na veřejnosti). Mami měla přísné postoje k tomu, jak bychom se měli prezentovat. Žádné vlasy z místa, žádné skvrny, čisté oblečení s nulovými vráskami, punčochové boty a boty z koženky (pokud bychom chodili do kostela). Bohužel jsem byl divoký ragamuffin, který doslova vykopal špínu. Ale ona se nesnažila, aby mě cítila špatně. Chtěla jen, abych si uvědomil, jakou obličej jsem na světě. Byla trpělivá.

“Von Marie!”

Mami by mi v tom vážném mámovém tónu vytrhla jméno, které musí být dar od bohů porodu. Existuje několik rodinných příběhů o tom, jak jsem dostal své jméno (mezi nimi získal to od populární Puerto Rican soap opera). Ale věřím, že Mami má něco. Víte, její jméno je Yvonne Marie, a tak se jmenuji v podstatě Yvonne Jr. Ona mne volala často, protože i když jsem nebyl špatný kluk, byl jsem … špinavý. Byla trpělivá.

WATCH: Zde je důkaz, že jižní matky dávají nejlepší rady

Moje matka a já jsme neviděli vždy oko do očí. Bylo mnoho let, kdy jsi mě nemohl zaplatit, abych o ní psal laskavá slova. Ale jak říkají, zpětný pohled. Dnes si oslavuji její schopnost přeměnit dítě na baculatá, špinavé, hříšné dítě do knihy kuchařky jednoduše tím, že mě prosí, abych zvážila moje možnosti, motivace a akce.

Důležité je, že existují některé standardní otázky týkající se matky nikdy zeptal se mě: Kdy budeš ženat? Budete někdy mít děti? Jak se o mě postaráš, až budu starý? Věřím, že Mami je záludná feministka. Nevím, jestli si uvědomí, jak je neobvyklá. Ale jistě ví, že ji miluju hluboce, a já jí věřím nekonečně. Říkám jí tak často, jak jen mohu. A dbal jsem si její rady a oslavovat ji každý den.

Když se Von Diaz a její rodina přestěhovali z Puerto Rico do Atlanty, obchodovala s plantains, pečené vepřové maso a malta na krupice, smažené kuře a sladký čaj. A vyrůstala jako spisovatelka jídla. Překrásala humor a nostalgie, její kniha Kokosové ořechy a koláče je recept nabitý vzpomínkou na vyrůstání latiny v hlubokém jihu.

Ссылка на основную публикацию
2019