Okra je jižní krása, která se v teplu nevrátí

Některé rostliny vlídou teplo a vlhkost jižního léta, neschopné nést puchýřující slunce a dusivou vlhkost. Jiní, jako okra, nepřežijí jenom, ale zdá se, že si užívají počasí, stále rostou jako teploměr, šíří tmavě zelené listy a krásně zbarvené květy. Spolu s rajčaty, černohnědým hráškem a zelenými okraji je okra důležitým členem jižních potravin. Lidé ji milují mnoha způsoby, jak mohou být připraveny okra – smažené, nakládané, dusené nebo používané v gumbo, nebo to nenávidí, protože to může být slizký. Když se jižní kuchyně stává populární po celých Spojených státech, více lidí zkoumá, jak růst okra, stejně jako různé způsoby vaření, co se často nazývá “lady prsty”.

Super potraviny

Stejně jako každé ovoce nebo zelenina je jedinečné v tom, co přináší ke stolu, okra má svůj vlastní sklad dobra. Okra má vysoký obsah folátu a má extrémně silnou koncentraci antioxidantů. Pokud to nestačí, okra je silný zdroj vitaminu C a má vysoký obsah vlákniny. 

Co o slizu?

Jedním z důvodů, proč někdo nemusí rád okra, je sliz, nebo slizu. Jedná se vlastně o druh strávitelného vlákna, který pomáhá rostlině ukládat vodu. Zde je pět tipů pro vaření, které pomohou s problémem slizu:

Vyberte malé lusky

Umyjte a osušte okra důkladně

Vařte okra rychle a při vysokém ohni

Přetáčení okra produkuje více slizu, takže se nepřehánějte

Pokud nakrájíme okra na kousky, pravidelně utírejte svůj nůž na kuchyňské utěrce, abyste nezapojili sliz.

Snadno růst

Okra je snadná k osi a růstu. Semena nebudou klíčit v chladné půdě, takže počkejte, až se půda zahřeje na 75 ° F, obvykle pozdní jaro na jihu. Velké semena namočte ve vodě přes noc a potom je osijte 1 palce hluboko v řadách, které jsou od sebe vzdálené alespoň 3 stopy. Pokryjte a důkladně a důkladně promíchejte každé čtyři až pět dní. Když jsou sazenice vysoká o 2 centimetry, odřízněte je na 18 centimetrů. Jak rostliny začínají kvést, aplikujte hnojivo podporující květy podle pokynů na štítku.

Rozvíjející se lusky rostou rychle, až 1 palcový den za horkého počasí. Pravidelně sklízte – losy delší než 4 palce jsou obvykle příliš těžké jíst, a pokud jsou lusky povoleny ke zrání, závod přestane vyrábět. Slovo radu: okra stonky a některé lusky mohou být pichlavý, takže nosit košili s dlouhým rukávem a rukavice při odřezávání lusků.

Okra produkuje až do mrazu, ale starší rostliny potřebují oživit koncem léta. Dělejte to vysokým rostlinami zpět na výšku 1 až 2 stopy, čímž se vytvoří boční větve, které budou pokračovat po celé měsíce. Držte lusky tak dlouho, dokud nebudete připraveni uložit osivo.

WATCH: výsadba borůvek s nemravným zahradníkem

Rodili se do Afriky, okra semena přinesli do kolonií zotročené Afričany. Okra se také nachází v Indii, jihovýchodní Asii, Jižní Americe a částech Karibiku. Pokud se vyskytuje teplo, můžete najít okra.

 

Ссылка на основную публикацию
2020