Chyť Bugs za dobrou

 Ah, skvělé venku! Stejně jako se usadíte na své oblíbené křesílko na terase, tichý příkaz všichni-křídla na palubě zametá svět hmyzu. Než to budete vědět, jste čerstvé maso pro kousání a škubání škůdců, které zkracují váš čas mimo bídu. Existuje způsob, jak ho ponořit do letních zvířat? Ano, tak dlouho, jakmile si zbraně vyberete moudře.

 Abychom na toto téma vrhli trochu světla, konzultovali jsme s našim vlastním starším spisovatelem Stevem Benderem ukazatele. Jak se dalo očekávat, nezklamal.

“Rostliny, jako je máta peprná, rozmarýn, šalvěj a vonící muškáty, jsou často uváděny jako určité vlastnosti – vůně, barva a struktura – které odpuzují hmyz,” říká Steve. “Upřímně řečeno, nic z toho nezmění. Ve skutečnosti jsem viděl, že komáři pěstují rostliny, které by je měly odradit.” Místo toho Steve doporučuje, abyste vyčistili štěrk kolem stromů a keřů a zabránili výsadbě husté vegetace.

  • Citronella svíčky a kouřové cívky: Odvozená z rostlin, citronella je tak-to v odrazování škůdců. “Obecně platí, že musíte sedět blízko k těmto svíčkám, abyste získali jakýkoli efekt,” říká Kelly Rutherford, který provozuje vlastní kontrolu nad škůdci a termitem v Pinsonu v Alabamě. Rozhovor pokračuje o tom, zda je to vůně nebo kouř, který funguje. Tyto repelenty mají přibližně dvouhodinový časový úsek užitečnosti.
  • Spreje, roztoky a ubrousky: Tyto produkty jsou nejlepší pro odvrácení škůdců, zejména komárů a klíšťat. Zejména produkty, které obsahují DEET (N-diethyl-m toluamid), nabízejí nejdelší a nejúčinnější ochranu. Koncentrace DEET v repelentu se pohybuje od méně než 10% do více než 30%. Podle americké akademie pediatrie (AAP) je maximální koncentrace, která je v současné době doporučena pro kojence a děti, 30%. Přípravek DEET by se nikdy neměl používat u dětí mladších dvou měsíců. AAP také doporučuje, abyste nepoužívali DEET na ruce malých dětí nebo kolem jejich očí a úst, nepoužívejte je pod oblečením nebo v blízkosti jídla a používejte chemikálie pouze jednou denně. Vždy dodržujte štítky výrobců.
  • Magnet z Mosquito: Tento stroj vypouští oxid uhličitý, teplo, vlhkost a chemický atraktant zvaný oktenol, který láká komáry, a pak vysává je do sítě, kde zahynou. V závislosti na velikosti lodě, kterou potřebujete chránit, se používá Mosquito Magnet od 270 dolarů za pokrytí 1/2 akru na 1 000 dolarů za pokrytí 1 akru. Musíte mít zásobník propanu (není součástí dodávky) a některé také vyžadují elektrickou zásuvku pro napájení zařízení. Budete muset vyměnit kazetu s atraktanty a každou 21 dní doplnit propanovou nádrž. Pro více informací navštivte www.mosquitomagnetdepot.com.
  • Bug spreje a mlhy: Spreje jsou obvykle řízeny pumpou nebo distribuovány aerosolem a jsou vyrobeny speciálně pro určité škůdce. Ujistěte se, že jste si zakoupili stříkačku zabíjející mravenečníky, zabíjejte spreje, které zabíjejí vraždu, aby se zničily vosy apod. Foggery naopak vyzařují zbytkový dym, který je aktivován přenosnou butanovou nádrží. Obě metody fungují nejlépe, když skutečně přicházejí do styku s škůdci. Když používáte tyto produkty, nulujte na houštích hmyzu buď ve vzduchu, v křovinách nebo kolem vody (nejlépe nepokrývejte listy nebo stříkajte u ryb). Ruční fogger z místního obchodu s domácími spotřebiči stojí asi 50 dolarů (nádrž pro butan prodávána samostatně).

Další způsoby, jak vyhrát válku s chybami

  • Opravte všechny otvory v sítích a utěsněte vstupní body hmyzu, zejména kolem oken, dveří a základových trhlin. (Stejně tak nenechávejte jídlo, bezobslužné kousky jsou neodolatelné mouchám, žlutým bundám a vosům.)
  • Průtok vzduchu má velký rozdíl, ať už je to přirozený vítr, nebo je vytvořen stropním nebo přenosným ventilátorem. Komára jsou mizerní piloti v turbulencích.
  • Pravidelně kosit dvůr pro kontrolu výšky trávy. Udržujte plevele vytažené a odstraňte všechny padlé ovoce ze stromů.
  • Nopujte komáry v západech snížením stojaté vody kolem vašeho domu. Patří sem vyprázdnění všech nádob a kontejnerů, udržování okapů bez úlomků a zkoumání plantáží a otvoru pro stromy. Použijte biologické komnaty pro kontrolu komárů ve vodních prvcích, jako jsou ptačí koupele a rybníky. Dunky nebudou činit vodu škodlivou pro ryby, ptáky, domácí zvířata nebo divokou zvěř.

 

Ссылка на основную публикацию
2019