WATCH: Jaká je správná etiketa pro výměnu sedadel v letadle?

Při létání existují nevyslovená pravidla. Pro začátek byste si neměli sundat boty do letadla. Zadruhé, pokud byste chtěli zhoršovat letuška, měli byste pravděpodobně přeskočit objednávku stravovacího koksu. Když už mluvíme o objednávce nápojů, doporučujeme vám vynechat kávu a čaj. Jen nám důvěřujte.

Jaká je správná letová etiketa, pokud jde o přepnutí sedadel v letadle? Máte pocit, že byste se vzdal své vzácné uličky nebo okenního sedadla právě proto, že někdo chce být blíž k jejich milovanému? Krátká odpověď je ne. Nicméně, jelikož my, jižní lidé jsou pohostinní skupinou, víme, jak těžké je instinktivně popřít žádost někoho. Zde je fakt, že byste se měli cítit lépe. Kromě toho, že je to obrovské potíže, při výměně je skutečně legitimní bezpečnostní obava.

“Cestující jsou povinni při nástupu na palubu přijíždět sedadla, která jsou uvedena na palubních průvodčích, a vzlétnout z různých důvodů,” řekl Ad van Aken, vrchní ředitel a protokol pro tým pro styk s KLM. “Pro bezpečnostní rovnováhu letadla je důležité z bezpečnostních důvodů, abychom věděli, na kterých cestujících jsou místa, a na základě zvláštních požadavků, jako jsou speciální jídlo nebo cestující na invalidním vozíku.”

V případě, že se ocitnete v téže zoufalé situaci při příštím započetí vašich rezervačních plánů, můžete se zdvořile odmítnout nežádoucí požadavky na místo a ne zničit vlastní karmu za to, že říkáte “ne”.

Za prvé, je důležité mít na paměti tyto dvě C: soucit a důvěru. Chcete být pevně v odpovědi, ale měli byste mít i nějakou empatii pro matku, která má sedět v sedle od svých dětí nebo šťastných novomanželů, kteří se musí posadit. Koneckonců, trochu laskavost jde daleko. Jednoduchý a přátelský, “omlouvám se, ne” bude postačovat a nebude to vést k tomu, že cestující doufá, že vás bude nosit s jejich vytrvalostí.

Samozřejmě je třeba učinit argument, že byste se dohodli na přiměřených žádostech o výměnu sedadel, jako je obchodování sedadla uličky s jinou uličkou v jiném řádku nebo vzdání se středního sedadla u sedadla uličky – zvláště pokud letíte sólo.

Mějte na paměti, že vám nikomu nedáváte žádné vysvětlení. Pokud vám swap nenabízí lepší sedadlo nebo upgrade, nemělo by být zbytečné po celý let, protože jste souhlasil s žádostí. A pokud jste cestující, který se ptá, abyste si vyměnili, je důležité, aby nedošlo k odporu vůči spolucestujícímu za to, že se nechce vzdal sedadla, za které zaplatili.

Pokud jste swappee, měli byste přijmout, že odpověď na váš požadavek na přepnutí může být splněna s těžkým “ne.” A pokud jste potenciální swapper, vaše přátelské odmítnutí by mohlo vyvolat několik otrávených pohledů na dobu trvání vašeho let.

Kabiny letadel jsou již malé a děsivé prostory. Poslední věc, o kterou byste se měli obávat, je dělat nepřítele všechno, protože jste odmítl jejich nabídku na výměnu.

Ссылка на основную публикацию
2019